مقدمه ای بر روش های ترجمه رایگان

سلام من شهره هستم از ارزان ترجمه و قصد داریم در این مقاله شما را با چند روش رایگان برای ترجمه متن آشنا کنم.

گرچه در اکثر موارد ترجمه انسانی یا تخصصی بهترین گزینه برای ترجمه است، گاهی استفاده از ماشین های ترجمه نتیجه نسبتا خوبی بهمراه دارد. پیشرفت های سریع در فناوری نشان میدهد تا وقتی متن جزئیات فرهنگی و انتزاعی خاصی نداشته باشد، اپلکیشین های ترجمه ما را به درک کلی از متن می رسانند.

امروزه ابزارهای متعددی برای ترجمه طراحی شده و قصد داریم در این قسمت شما را با نحوه استفاده از آنها آشنا کنیم.

۱٫ Google Translate

گوگل ترنسلیت مشهورترین برنامه ترجمه است. این برنامه با سایر محصولات گوگل مانند Chrome و بعضی اپلکیشین های Android نیز همخوانی دارد و اخیرا ۱۰۹ زبان مختلف را تحت پوشش قرار میدهد. هنگام کار با Google Translate میتوانید بسته های زبانی ترجمه شده را دانلود کنید بنابراین وقتی دسترسی به اینترنت ندارید امکان استفاده و مطالعه برایتان فراهم است.

یکی از عمده مشکلات ترجمه توسط Google Translate ناتوانی اش در انتقال متن های فرهنگی و زمینه های خاص است. گرچه در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته اما هنوز برای متن های تخصصی و حرفه ای قابل اعتماد نیست.

۲٫ Bing Translator

Bing Translator یکی از بهترین ابزارهای ترجمه برای گوشی های Windows است. این محصول Microsoft چندین زبان را تحت پوشش قرار میدهد و توانایی تشخیص خودکار زبان را در اسناد و صفحات وب دارد. از طرفی به کاربرانش اجازه میدهد درباره درستی ترجمه ها نظر بدهند.

از سایر ویژگی های مفید این نرم افزار توانایی هایش برای تشخیص صدا به زبان های مختلف است.

۳٫ Linguee

Linguee بیشتر از اینکه سرویس ترجمه باشد، دیکشنری ترجمه و جستجوگر معنی است. این نرم افزار توانایی ترجمه صفحات وب و اسناد را ندارد اما میتوانید کلمات یا عبارات را در ان تایپ کرده و معنی شان را ببینید.

Linguee امکان تشخیص صوت را ندارد بنابراین نمیتوانید از آن در پیام های صوتی توییتر یا فیسبوک استفاده کنید.

اگر به دنبال یک دیکشنری خوب و واقعی با تشخیص زمینه های کاربردی واژگان هستید، Linguee بهترین گزینه است. همیشه میتوانید از آن در کنار ابزارهای دیگر استفاده کنید.

۴٫ WordLens

Wordlens توسط شرکت Quest Visual طراحی شد که اخیرا گوگل آنرا خریداری کرده است. بنابراین ترجمه هایش خیلی شبیه به Google Translate است.

مثل سایر ابزارها ۱۰۰% کامل نیست و برای خواندن نشانه ها، متن های کوتاه یا اعلامیه ها در سفر گزینه مناسبی است. از طرفی WordLens ابزاری رایگان است و هر کسی میتواند آنرا دانلود و بر روی گوشی خود نصب کند. این ماشین ترجمه فقط ۲۷ زبان را تحت پوشش قرا میدهد و اغلب ترجمه هایش ضعیف هستند.

۵٫ Babylon Translator

Babylon Translator یکی از بهترین ابزارهای ترجمه و دیکشنری در سطح جهان است. هزاران دیکشنری و لغت نامه به زبان های مختلف دارد. این مترجم بیش از ۲۰ سال است که فعالیت می کند.

از جمله ویژگی های مثبت آن میتوان به توانایی اش در ترجمه اسناد Office و همزمان ذخیره متن اولیه اشاره کرد. بدین ترتیب نیازی نیست همه متن را کپی پیست کنید.

۶٫ Reverso Translation

Reverso Translation یک نرم افزار جذاب دیگر به طراحی شرکت Softissimo است که اخیرا بیش از شش میلیون نفر در دنیا از آن استفاده می کنند. به سادگی میتوانید کلمات و عبارات خود را به زبان های مختلف ترجمه کنید و در شبکه های اجتماعی متفاوت به اشتراک بگذارید.

۷٫ مترجم انسانی ارزان ترجمه

در آخر باید بگوییم توانایی های ماشین ترجمه قابل مقایسه با توانایی مترجم انسانی که سال ها در زمینه زبان ها مطالعه کرده و سابقه ترجمه متن های مختلف عمومی و تخصصی را دارد قابل مقایسه نیست. هیچ الگوریتم یا منبعی نمیتواند لحن، معنا یا زمینه یک متن را مانند انسان درک کند، زبان ها به پیچیدگی انسان ها هستند بنابراین ساخت ابزار یا ماشینی که بتواند زبان ها را بدرستی ترجمه کند کار بسیار سختی است.

نیازی نیست وقتتان را برای ساخت این ماشین ها سپری کنید، ما در ارزان ترجمه با تیمی متشکل از بهترین و مجرب ترین مترجمان متن هایتان را با کیفیت تضمین شده ترجمه خواهیم کرد.

برای ارسال سفارش کلیک کنید